goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Bechyně

  • Bechyně
  • Bechyně
  • Bechyně
  • Bechyně
  • Bechyně
  • Bechyně
Město:

Bechyně

Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Jižní Čechy
Region: Jižní Čechy
Výška: 406 m n.m.
PSČ: 391 65
GPS: 49°17'43.731"N, 14°28'5.246"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Bechyně je město v jižních Čechách. Leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné, cca 20 km od Tábora. Město je známo výrobou keramiky a lázněmi. Zachovalé historické jádro města představuje od roku 1990 jednu z nejhodnotnějších městských památkových zón v Čechách.

Bechyně byla založena Janem Lucemburským kolem roku 1323, nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové, na které upomínají náhrobní kameny v klášterním kostele. Velmi dobře zachovalé historické jádro města představuje od roku 1990 jednu z nejhodnotnějších městských památkových zón v Čechách.

V okolí Bechyně najdou milovníci turistiky lokality s dobře značenými stezkami jak pro pěší, tak pro cykloturisty. Často navštěvovaným místem je údolí Lužnice pod Bechyní, kde skalní masiv obklopující řeku vytváří mimořádně romantická místa. Řeka Lužnice je zase rájem rybářů.

Pokud plánujete cestu do Bechyně, jistě Vás překvapí různost akcí, které se v tomto městě každý rok pořádají, mezi ty nejzajímavější například patří Koloběžková Grand Prix, Tradiční průvod čarodějnic či Nostalgické jízdy historickým vlakem Bechyňka po elektrifikované dráze Františka Křižíka.

 

Bechyně

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj