goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Český Krumlov

 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
 • Český Krumlov
Město:

Český Krumlov

Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Šumava
Region: Jižní Čechy
Výška: 492 m n.m.
PSČ: 381 01
GPS: 48°48'40.108"N, 14°18'53.392"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Český Krumlov přezdívaný "perlou" Jižních Čech je okresní město v Jihočeském kraji, zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Nad meandry řeky zde stojí unikátně dochované historické jádro, jehož vzhled nebyl narušen novou zástavbou od 16. století.

Český Krumlov sice není velký svou rozlohou, ale o to více přitahuje kouzelnou atmosférou dávných let. Díky jedinečné středověké zástavbě je právem již od roku 1992 chráněn světovou organizací UNESCO a roku 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec.

Český Krumlov je významným turistickým centrem Jižních Čech. Unikátní urbanistický celek zahrnuje více než 300 historických staveb, z nichž asi nejvýznamnější je státní hrad a zámek Český Krumlov, patřící mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. Na náměstí s pravidelným systémem ulic, který zůstal nezměněn od doby založení, najdeme velký počet zachovalých městských domů - gotických, renesančních, v menší míře i barokních. Mezi dalšími památkami Českého Krumlova zaujme i renesanční tzv. Nová radnice nebo gotický kostel sv. Víta.

Na své si zde přijdou i milovníci kultury, ve městě je pořádána řada každoročních festivalů (např. Mezinárodní hudební festival, Festival staré hudby, výstavy v Mezinárodním centru Egona Schiele a velmi oblíbené červnové Slavnosti pětilisté růže). Nevšední zážitek nabízí svými večerními představeními světový unikát otáčivé hlediště Český Krumlov.

 

Český Krumlov

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj