goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Jindřichův Hradec

 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
 • Jindřichův Hradec
Město:

Jindřichův Hradec

Okres: Jinřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Jižní Čechy
Region: Jižní Čechy
Výška: 475 m n.m.
PSČ: 377 01
GPS: 49°8'39.440"N, 15°0'9.871"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Jindřichův Hradec - malebné město s přibližně 23.000 obyvateli leží v jihovýchodních Čechách při řece Nežárce, 55 km severovýchodně od Českých Budějovic a 25 km severně od hranic s Rakouskem. Rozkládá se přesně na 15 stupni východní délky a zhruba na 49,1 stupni severní šířky, ve výšce 478 m nad mořem. Jeho zdi se odpradávna majestátně zhlížejí v ocelové hladině rybníka Vajgaru, jedné z nejstarších umělých vodních nádrží na našem území.

Vítejte v Jindřichově Hradci, městě pětilisté růže, město význačných památek, hudebních festivalů, město obklopeném čistou jihočeskou přírodou, lesy, rybníky. Vítejte v jednom z nejkrásnějších českých měst.

Z množství kulturních a historických památek, kterými se Hradec může pochlubit, patří například Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, Muzeum Jindřichohradecka, proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Jana Křtitele s minoritským klášterem, kostel sv.Jakuba s Černínskou hrobkou, kostel sv.Václava, městská památková rezervace nebo měšťanské domy na hlavním náměstí. Pro sportovní vyžití, odpočinek a cestování poslouží zimní stadion; Tyršův stadion; fotbalové, tenisové a volejbalové kurty; krytý plavecký bazén; plovárna nebo letiště.

Mezi rarity bezesporu patří také úzkorozchodný železniční systém na trati J.Hradec - N.Bystřice v délce 33 km, J.Hradec - Obrataň v délce 46 km; Krýzovy jesličky či rybník Vajgar o rozloze 49ha.

Oblast Jindřichohradecka se může pochlubit největší plochou rybníků v naší republice - cca 11.514 ha vodních ploch znamená asi 20% rybničních ploch u nás. Najdeme zde i největší český rybník - Rožmberk (490 ha). Řeka Nežárka, protékající městem, je splavná za dobrého stavu již od Jarošova nad Nežárkou prakticky po celé své délce.

 

Jindřichův Hradec

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj