goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Nové Hrady - Jihočeský kraj


  • Nové Hrady
  • Nové Hrady
  • Nové Hrady
  • Nové Hrady
  • Nové Hrady
  • Nové Hrady
Město:

Nové Hrady

Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Jižní Čechy
Region: Jižní Čechy
Výška: 541 m n.m.
PSČ: 373 33
GPS: 48°47'22.212"N, 14°46'41.680"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Nové Hrady jsou město v Novohradských horách poblíž hranic s Rakouskem, asi 30 km jihovýchodně od Českých Budějovic. a žije zde přes 2 500 obyvatel. Historické jádro je městskou památkovou zónou.

První zprávy o obci pocházejí z roku 1279, kdy je zmiňována jako osada s hradem střežícím Vitorazskou stezku. Hrad zde nechal postavit rod Vítkovců, později jej vlastnili pánové z Landštejna a po nich Rožmberkové. V roce 1620 se město, tehdy v majetku Švamberků, postavilo ve stavovském povstání proti císaři. Nato bylo dobyto generálem Buquoyem, kterému je císař poté věnoval.

Na západním okraji města stojí starý hrad z konce 13. století obklopený mohutným příkopem. Z městského opevnění, které navazovalo na opevnění hradu, se do současnosti dochovaly jen zbytky hradebních zdí z druhé poloviny 14. století a tzv. Dolní brána z roku 1829.

Na východní straně čtvercového náměstí stojí tzv. rezidence, kterou si zde nechali postavit Buquyové v letech 1634 - 1644. U jihovýchodního rohu náměstí je pozdně gotický kostel svatého Petra a Pavla k němuž byl v 17. stol. přistavěn klášter servitů, na západní straně náměstí původně renesanční radnice z poloviny 16. století, barokně upravená v 18. a znovu v 19.století.

Na východním okraji Nových Hradů vybudovali Buquoyové v letech 1801 - 1810 empírový zámek umístěný v rozsáhlém romantickém parku, býval oborou, dnes park s cennými stromy, tudy pěší cesta do Terčina údolí.

Na hřbitově nedaleko zámku stojí pseudogotická hrobka Buquoyů z devadesátých let 19. století.

 

Nová Bystřice

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj