goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Písek

  • Písek
  • Písek
  • Písek
  • Písek
  • Písek
  • Písek
Město:

Písek

Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Jižní Čechy
Region: Jižní Čechy
Výška: 378 m n.m.
PSČ: 397 01
GPS: 49°18'32.508"N, 14°8'49.758"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Město Písek nazývané také branou jižních Čech, založili ve 13. století na břehu řeky Otavy čeští krá lové. Díky těžbě zlata i čilému obchodnímu a výrobnímu ruchu město rychle rostlo a těšilo se přízni panovníků Přemysla Otakara II. a Václava IV. Svůj název dostalo podle těžby zlata, které se z řeky Otavy získávalo ještě v 16. století.

Město leží v nadmořské výšce 378 m.n.m. a žije zde necelých 30 000 obyvatel. Písecko se rozprostírá převážně v pahorkovité krajině. Na východě je lemováno Táborskou, na západě Blatenskou pahorkatinou; jihovýchodně od města se rozprostírají Písecké hory.

Písek je historické město, najdeme zde množství architektonických a kulturních památek. Jednou z nejvýznamnějších dochovaných památek a dominant města je Kamenný most přes řeku Otavu. Po pražském Juditině mostu (nyní již neexistujícím) byl druhým nejstarším kamenným mostem té doby v Čechách. Je 111 metrů dlouhý se sedmi oblouky.

Při putování po pamětihodnostech města je ideálním východiskem nádvoří Prácheňského muzea, které sídlí v areálu hradu. Odtud se dá sejít ke starému mostu a následně pokračovat doleva po nábřeží a obdivovat panorama centra Písku – hrad, sladovnu, městskou elektrárnu, věznici či klášterní kostel. Do města se vstupuje bývalou Putimskou bránou, odkud se dá pokračovat k Děkanskému kostelu, při procházce můžete dále najít klášterní kostel Povýšení svatého Kříže, Dům U Koulí, kostel Narození Panny Marie s hodinovou věží, Mariánské morové sousoší na Alšově náměstí, hotel Otava a Palackého sady s pomníkem Adolfa Hejduka a Františka palackého.

Písek je také rodištěm a působištěm několika významných osobností, mezi nimi byli například básník Adolf Hejduk, malíř Mikoláš Aleš, spisovatel Josef Holeček, básník Fráňa Šrámek. Narodil se zde urbanista Josef Chochol nebo Kateřina Neumannová.

 

Písek

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj