goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Sezimovo Ústí

  • Sezimovo Ústí
  • Sezimovo Ústí
  • Sezimovo Ústí
  • Sezimovo Ústí
  • Sezimovo Ústí
  • Sezimovo Ústí
Město:

Sezimovo Ústí

Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Jižní Čechy
Region: Jižní Čechy
Výška: 399 m n.m.
PSČ: 391 01
GPS: 49°23'6.532"N, 14°41'5.589"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Sezimovo Ústí je město v okrese Tábor v Jihočeském kraji, 4 km jižně od Tábora na soutoku Kozského potoka a Lužnice a žije zde přes 7 tisíc obyvatel.

Sezimovo Ústí je rozděleno do dvou částí. Sezimovo Ústí I leží blíže k Lužnici a jeho historie je mnohem starší než historie mladšího Sezimova Ústí II.

Sezimovo Ústí I bylo prvně uváděno jako Ústí již v roce 1262. Později bylo dáváno do souvislosti se Sezemou Sezimou z mocného šlechtického rodu Vítkovců, a proto bylo nazýváno Sezimovým Ústím. V roce 1420 ves zničili její husitští obyvatelé a přešli do nově zakládaného Tábora. Původní obec byla obnovena až v roce 1827.

Sezimovo Ústí II vzniklo až v roce 1939 na místě bývalého městského dvora. Tehdy byla zahájena výstavba velkého průmyslového závodu MAS (později Kovosvit), v jehož sousedství vyrostlo městečko, které bylo připojeno k Sezimovu Ústí I. Po druhé světové válce došlo k rozvoji obce zejména budováním dalších průmyslových závodů.

V Sezimově Ústí I je pamětní síň připomínající osobnost archeologa Josefa Švehly, který zde prováděl koncem 19. století průzkum zaniklého Ústí.

Na okraji Sezimova Ústí I, na soutoku Kozského potoka s řekou Lužnicí, stojí uprostřed rozlehlého (8,5 ha) přírodního parku kdysi rodinná vila druhého prezidenta ČR Edvarda Beneše, jenž sem často zajížděl a také tu zemřel. Jeho hrob je veřejnosti přístupný v dolní části parku.

 

Sezimovo Ústí

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj