goji
REKLAMA ADWEBS
Kraje ČR
 

goji

Slavonice

  • Slavonice
  • Slavonice
  • Slavonice
  • Slavonice
  • Slavonice
  • Slavonice
  • Slavonice
  • Slavonice
Město:

Slavonice

Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj
Oblast: Jižní Čechy
Region: Jižní Čechy
Výška: 512 m n.m.
PSČ: 378 81
GPS: 48°59'46.769"N, 15°22'0.154"E

 

Ubytování a dovolená

Cestovní katalog dovolených a ubytování.
Získejte přehled o ubytování a dovolené ve vašem regionu.
reklama Adwebs

Slavonice někdy přezdívané "malá Telč", jsou město v okrese Jindřichův Hradec, v moravské části Jihočeského kraje. Leží 11 km jihozápadně od Dačic, na česko-moravsko-dolnorakouském pomezí. Žije zde přes 2,5 tisíce obyvatel.

Osada byla poprvé připomínána již ve 12. století při obchodní cestě do Vídně. V jejím těsném sousedství bylo nové trhové městečko, které bylo záhy povýšeno na město a v polovině 14. století opevněno. Největší rozkvět Slavonice zaznamenaly ve druhé polovině 15. a v 16. století, kdy tudy vedlo pravidelné vozové spojení mezi Prahou a Vídní. Kromě toho jsou v té době zmiňovány v okolí Slavonic zlaté a stříbrné doly.

Po bitvě na Bílé hoře došlo k omezení městských výsad, po dobytí města Švédy za třicetileté války roku 1645 Slavonice zchudly a po zrušení poštovní stanice v roce 1760 pozbyly významu. Došlo k postupnému vylidňování města, které se ocitlo stranou všech důležitějších spojení a zůstalo v podstatě ve stavu, v jakém jej zanechali renesanční architekti.

Ve městě je ucelený soubor pozdně gotických a renesančních měšťanských domů pocházejících z doby kolem poloviny 16. století se sklípkovými klenbami a bohatými sgrafity, který je chráněn jako městská památková rezervace.

Z masivního opevnění města se do současnosti dochovaly severní a východní části parkánové zdi s pěti baštami. V dobrém stavu jsou také dvě zbylé brány.

Jádro Slavonic tvoří dvě náměstí, Horní a Dolní, oddělená kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Náměstí jsou lemována řadami pozdně gotických a renesančních domů, které patří k nejvzácnějším v Čechách. Východně od centra města byl na Špitálském předměstí vystavěn kostel svatého Jana Křtitele, založený při městském špitále.

Pod historickým jádrem je zpřístupněna část rozsáhlého odvodňovacího systému chodeb, které druhotně sloužily jako obranná a záchranná komunikace.

Na náměstí sídlí městské muzeum s expozicí věnovanou památkám města a archeologickým nálezům z okolí.

 

Slavonice

Jihočeský kraj - FIRMY

Outdoor HUSKY
Prodej outdoorového zboží, spacáky, karimatky, batohy ...
Energy centrum Poradna pro podporu a obnovu zdraví...
CK Máj
Ubytování v Řecku a v dalších zemích světa...
Spirála - zdravá jídelna
Bezlepkové, vegetariánské, veganské, konopné, dietní i bio-masité pokrmy ...

TIP NA VÝLET

Inzerce Jihočeský kraj

České Budějovice - Jihočeský kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

HUSKY outdoorové zboží
České Budějovice

Firmy - Jihočeský kraj Prodej kompletního sortimentu HUSKY. Nabízíme stany, spacáky, karimatky, batohy, outdoorové oblečení a další
Outdoor HUSKY

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

České Budějovice - Jihočeský kraj